Patroni Medialni
INFORMACJE PRASOWE
Szybki Schulze w Nowej Hucie

Niemiec Andre Schulze z CCC Polsat był najszybszy na finiszu w Nowej Hucie. Wyprzedził swego rodaka Tino Meiera (LKT Team Bradenburg) oraz Belga Toma Meeusena z Telenet Fidea, srebrnego medalistę mistrzostw świata w kolarstwie przełajowym.
– Chcieliśmy, żeby na ostatnich kilometrach złapał się z ucieczką Bartłomiej Matysiak i wygrał etap – mówi Robert Krajewski, dyrektor sportowy grupy CCC Polkowice. – Gdy okazało się, że do mety dojedzie grupa, zaczęliśmy pracować dla Andre, który jest bardzo szybki na finiszu.
Szulze trzykrotny triumfator etapowy Wyścigu Solidarności z ubiegłego roku, pewnie wygrał etap z Jasła do Krakowa (159,1 km) i dzięki bonifikatom zdobył żółtą koszulkę lidera. Najlepszy z polskich zawodników na finiszu w Nowej Hucie  Robert Radosz zajął piąte miejsce.
Od startu zaczęły się ataki, pierwszy po wyjeździe z Jasła przeprowadzili Ukrainiec Anatolij Panktusow (ISD) oraz Adrian Kurek (Polska MTB), ale uciekali tylko kilka kilometrów. Najważniejszy podjazd, jedyną na etapie górską premię wygrał podwójny mistrz Polski Tomasz Marczyński, który wystartuje jutro w zielonej koszulce lidera klasyfikacji górskiej.